Haber

Akşener: Kanıtlanırsa siyaseti bırakacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Oğlumun, gelinimin, dört kızımın, iki yeğenimin, kocamın, fabrika veya inşaat şirketi sahibi hiçbir arkadaşımızın onlarla herhangi bir irtibatı, bağlantısı, iş gücü yoktur. Bu ülkenin hangi belediyesi olursa olsun, ispatlanırsa siyaseti tamamen bırakacağım.” söz konusu.

Partisinin İstanbul’da gerçekleştirdiği istişare toplantısının açılışında konuşan Akşener, 6 yıl önce çok zorlu bir siyasi yolculuğa çıktıklarını söyledi.

Ne yapmaya çalıştıklarını hatırlamak için başlangıç ​​noktalarını hatırlamaları gerektiğini ifade eden Akşener, “Biz gerçekten demokrasiye ve bu ülkeyi yönetmeye talip bir siyasi hareketiz ve halkımızın, Kendini darda hisseden, nefes alamayanlar nefes alabiliyor. Halkımızın kendisini ‘Anayasa’nın uygulanması’ olarak tanımladığı bir çerçevede ‘Bizler bu ülkeyi refaha ve ferahlığa kavuşturacağımız inancıyla, ilk meseleyi asla tartışmadan yola çıktık. 4 madde, bunlara dokunmadan, saygı duyarak, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, milletimizin birliğini, birbirimize saygıyı hedefleyerek, İYİ Parti’yi kurduk.” dedi.

Akşener, seçimden sonra Meclis’te bir grupla siyasi parti haline geldiklerini, Meclis’e giren partililerin büyük bir performans sergilediğini, herkesin buna imrenerek baktığını ancak tüm bunlara rağmen 8 milletvekilinin kaldığını belirtti. Parti.

Meral Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İlginçtir ki ayrılan arkadaşlar bizi HDP ile koordine ederek gittiler. Ama farklı olan ben sizi 2018’de CHP ile yaptığımız ittifak çerçevesinde seçilmek üzere saflara yazdım. Hiç kaygınız olmadı mı?” Milletvekili seçilirken HDP’yle ilgili bir şey olmadı. Sonra nedense bir anda bu arkadaşların hayatına HDP girdi ve çok üzüldüler. Sanki HDP ile yakın bir ilişkimiz varmış gibi… Her arkadaş Sol, hayal kırıklığına uğrattığı seçmenlere hesap vermek yerine millete hakaret etmeyi tercih etti. Buna rağmen bu kişiler hakkında konuşmadım.”

Akşener, bu partiyi hukukun üstünlüğünü sağlamak, adaleti tesis etmek, vatandaşın ve milletin gözüne bakmak için kurduklarını söyledi.

– ”Hiçbir belediyeyle irtibatımız ve bağlantımız yoktur”

Kendisinin ve yakınlarının herhangi bir belediyeyle irtibatının bulunmadığını vurgulayan Akşener, “Oğlum, gelinim, dört kızım, iki yeğenim, kocam, fabrika veya inşaat şirketi sahibi hiçbir arkadaşımızın hiçbir belediyesi yok. Bu ülkenin herhangi bir belediyesi ile herhangi bir temas, bağlantı veya iş gücü. Kanıtlanırsa politikayı tamamen iptal edecekler.” Bırakacağım.” dedi.

gurgentepehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu