Haber

Akşener’den Erdoğan’ın montaj çıktısına sert tepki: Bir Cumhurbaşkanı’na yakışmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün TRT’nin canlı yayınında Kılıçdaroğlu ile ilgili montajı gündem oldu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu hedef alan görüntüyle ilgili olarak, “Kılıçdaroğlu’nun Kandil’dekilerle video çekimleri var. Yayınladılar. ‘Gelin, gelin, gelin’ dedi. Videoyu çektiler, PKK’lılar videolarla desteklediler.” terimleri kullandı.

AKŞENER’DEN TEPKİ

Millet İttifakı’nın ortağı İYİ Parti’nin lideri Meral Akşener, Erdoğan’ın meclis çıkışına tepki gösterdi. Akşener, Erdoğan’ın tavrının bir cumhurbaşkanına yakışmadığını söyledi.

“UYGUN KELİME BULAMADIM”

Akşener, “Bu bir cumhurbaşkanına yakışmayan bir tavırdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan halen seçilmiştir. oy o güne kadar. Ve çok acı verici, çok utanç verici. Çünkü her birimiz oy kullansak da vermesek de bizim asayiş ve asayişimizin sorumlusu siyasetçi olabilir ama nihayetinde bir vatandaş olarak Kılıçdaroğlu Bey ve ben diğer arkadaşlar bizi PKK’lı olmakla suçluyor ve sonra diyoruz ki; ‘Nedir canım, bu bir montaj, bu olacak. ‘Bu olacak’ diyecek uygun bir kelime bulamıyorum.

“UTANÇ OLDUĞUNA İNANIYORUM”

Akşener sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece çok üzülüyorum, çok acı verici buluyorum ve bir Cumhurbaşkanının böyle bir duruma düşmesinin gerçekten utanç verici olduğuna inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu