Yaşam

Bilgehaneli Öğrencilerden Geleceğe Mektup

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hizmetlerinden biri olan Bilgehanes’te “Geleceğe Mektup” etkinliği gerçekleştirildi. Öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine tanıklık etmeleri amaçlanan etkinlikte, yazılan mektuplar dönem sonuna kadar Bilgehanes’teki öğretim elemanları tarafından korunacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler, öğrencilerin akademik, sosyal, milli ve manevi gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Konya merkez ve ilçeleri ile birlikte 19 numara olan Bilgehanelerde düzenlenen “Geleceğe Mektup” etkinliği kapsamında öğrenciler, geleceğe mektup yazdılar. Öğrencilerin bir kısmı hayallerini yazarken, bir kısmı da mevcut durumlarını ve hedeflerini kağıda döktü. Öğrenciler, birkaç yıl sonra istedikleri zaman, öğretim elemanları tarafından zarfların içine konan mektupları açıp okuyabilecekler.

Etkinliğin amacı öncelikle öğrencilerin zaman içinde kendi gelişimlerine tanık olmaları iken, aynı zamanda hedefler belirleyerek öğrencilerin yaptıkları doğruların ve ders almaları gereken davranışların farkına varmalarına katkı sağlayacaktır. bu hedeflere ulaşıp ulaşmadığını değerlendirmek.

Yazılı mektuplar devir teslim tarihine kadar Bilgehanes’teki eğitmenler tarafından korunacak ve devir teslim sonunda öğrencilere iade edilecektir. Mektupların ne zaman açılacağı öğrencinin insiyatifinde olacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

mengenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu