Ekonomi

BoG, Gana’da yetkisiz forex işlemlerini engelliyor

Gana Bankası (BoG), merkez bankasının düzenleyici protokolleri ihlal ettiğini söylediği döviz işlemlerini gerçekleştiren yetkisiz para transferi işlemlerine (MTO’lar) karşı kesin bir duruş sergiledi. Yakın zamanda yapılan bir açıklamada BoG, aralarında LEMFI ve WISE’nin de bulunduğu birkaç onaylanmamış MTO’nun adını verdi ve Döviz Yasası’nın yönergelerine sıkı sıkıya bağlı kalma ihtiyacını vurguladı.

Başkan Ernest Addison bugün yaptığı açıklamalarda konuya dikkat çekerek tüm transferlerin lisanslı kuruluşlar aracılığıyla yapılmasının önemine vurgu yaptı. Merkez Bankası’nın duyurusu, bankalar, belirlenmiş dış para kurumları (DEMI’ler), elektronik ödeme hizmeti sağlayıcıları (EPSP’ler) ve hem onaylanmış hem de onaylanmamış MTO’lar dahil olmak üzere tüm piyasa oyuncularına yönelik uyarısında açıktı. Bu düzenlemelere uyulmaması lisans iptali gibi ciddi yaptırımlarla sonuçlanabilmektedir.

Bu eylem BoG’un Lemfi, Wise, Transfer Go, Xoom – A PayPal’a (NASDAQ:) karşı eylemlerini içermektedir. PYPL ) Perşembe günü yayınlanan ve Service, Sendwalu, Boss Revolution, BTC-Aza Finance ve Supersonic gibi isimlerin yer aldığı onaylanmamış MTO’ların listesini hedefleyen özel bir uyarının ardından geldi. Kamu ve finans kuruluşlarına bu kurumlardan uzak durmaları çağrısında bulunuldu ve onaylı MTO’ların belirlenen kurallar çerçevesinde faaliyet göstermesi ve döviz akışlarını yalnızca yetkili ortaklar aracılığıyla yönlendirmesi gerektiği hatırlatıldı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

bayraklihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu