Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, iki cumhurbaşkanı Putin’in Türkiye ziyareti konusunda anlaştı.

Türkiye’nin orman yangınlarıyla mücadelesi için Rusya’nın gönderdiği 2 amfibi itfaiye uçağı için mevkidaşına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus turistlerin Türkiye’ye artan ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, turizmde bu yıl rekor kırılacağına olan inancını dile getirdi. ortak çabalar.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda gerilimi tırmandıracak adımlar atılmaması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “barış köprüsü” olarak gördüğü Karadeniz Girişimi’nin değerini vurguladı.

Karadeniz Girişimi’nin uzun süre kapalı kalmasının kimseye fayda sağlamayacağını, bundan en çok tahıl ihtiyacı olan ve dar gelirli ülkelerin etkileneceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018’de yüzde 23 oranında düşen tahıl fiyatlarının, uygulama süresi, son iki haftada yüzde 15 arttı. işaretlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Karadeniz İşletmesi’nin devamı için yoğun çaba ve diplomasi yürütmeye devam edeceğini kaydetti.

haber-ispir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu