Teknoloji

Cyberpunk 2077 İçin Ayda Geçecek İçerik Planlanmış

CD Projekt RED, geçmişte Cyberpunk 2077 için ayda geçecek içerik için planlamalar yapmış. Ne var ki nihai olarak ikinci büyük genişleme olacak iken iptal edilmiş.


İlginizi Çekebilir: Mobil Cyberpunk ve The Witcher Oyunları Görebiliriz


Bildiğiniz gibi 2020 yılının Aralık ayında çıkmış olan açık dünya oynanışa sahip aksiyon-rol yapma oyunu ile ilgili çalışmalar, geçtiğimiz haftalarda sona ermişti. CD Projekt RED şimdilerde birçok farklı proje üzerinde planlama yapıyor olsa da, ana odak noktası sıradaki The Witcher oyunu olacak.

Cyberpunk 2077 İçin Ayda Geçecek İçerik İptal Edildi

Aradan geçen zaman zarfında hem irili ufaklı sayısız güncelleme hem de içerik anlamında bolca desteklenen Cyberpunk 2077 için, 2023 yılının Eylül ayında Phantom Liberty adı altında bir genişleme paketi de yayınlanmıştı. Ancak görünen o ki, bizi aya götürecek olan bir içerik de planlanıyormuş ama sonradan iptal edilmiş.

Bildiğiniz gibi oyunun evreninde, aya kolonileşme gerçekleşmiş ve şehirlerin kurulmuştu. Bu şekilde de dünyanın uydusu, dünyayı etkin bir şekilde yöneten şehirler için kaynak olarak kullanılıyordu. Toplamda 58 bin kişinin ayda yaşadığı ve ikinci ve son genişleme için operasyonlar üssü olarak kullanılmasının planlanmış olduğu söyleniyor.

Söylenene göre CD Projekt RED, ayı ana oyuna dahil etmeyi düşünmüş. Ne var ki çok büyük bir hedef olması dolayısı ile kesmiş ve genişleme paketi olarak çıkartmaya karar vermiş. Nihai olarak da iptal edildi ve hiçbir zaman karşımıza çıkmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu