Haber

Germciler suç örgütü çökertildi! Çete lideri Hakan Germici’nin de aralarında bulunduğu 10 şüpheli tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla’da düzenlenen “Kafes Operasyonları” kapsamında, Hakan Germici liderliğindeki “Germiciler” grubu olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonda aralarında örgüt liderinin de bulunduğu 10 şüpheli kişi gözaltına alındı.

GERMICI SUÇ ÖRGÜTÜNE KAFES OPERASYONU

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın, elebaşıları Muğla’da faaliyet gösterdiği tespit edilen Hakan Germici ve kız kardeşi Fazilet Germici’nin olduğu Germici organize suç örgütüne yönelik Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından “Kafes Harekatı” düzenlendi.

ORGANİZASYON LİDERİNİN 31 ÇEŞİTLİ KAYITLARI ORTAYA ÇIKTI

Ayrıca bu suç örgütünün “silah ticareti” yaptığı ve örgüt liderinin 31 suçtan sabıkasının olduğu da belirlendi. Operasyon kapsamında çok sayıda silah, sahte tapu, dijital cihaz ve nakit para ele geçirildi.

10 KİŞİ TUTUKLANDI

Bu kişilerden “suç işlemek amacıyla örgüt kuran” 15 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Aralarında örgütün liderinin de bulunduğu 10 kişi tutuklandı. Bu suç örgütüyle ilgili çalışmalar devam ediyor.

candirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu