Haber

İsrail kana doyamıyor! Cibaliye’de müthiş katliam! 6 ton bomba atıldı! Yüzlerce ölü var

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Cibaliya mülteci kampına düzenlediği saldırıda ilk tahminlere göre 100 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

6 BOMBA İLE VURULDU

Gazze Sivil Savunma Müdürü Ahmed el-Kahlout, yaptığı açıklamada, Cibaliye Mülteci Kampı’nın tamamen yıkıldığını belirterek, “Bu binalarda yüzlerce vatandaş yaşıyor. İşgal hava kuvvetleri ABD yapımı altı bombayla bu bölgeyi yok etti. Bu, İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki son katliamıdır.”söz konusu.

Endonezya Hastanesi’nden yapılan açıklamada, saldırıda ölenlerin sayımının devam ettiği, dolayısıyla saldırıda kaç kişinin hayatını kaybettiğinin belli olmadığı belirtildi. “Yakıt sıkıntısı nedeniyle hastane yarın akşam tamamen çalışmayı durduracak.”Söylendi.

Yerel kaynaklar, ölenlerin çoğunun aynı aileden olduğunu belirtirken, enkaz altında kalanları arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

AK PARTİ’DEN ÇOK SERT TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail’in Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampı’na yönelik saldırısını “planlı bir katliam” olarak nitelendirerek kınadı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail’in sivillerin ve masum insanların yaşadığı Cibaliye Mülteci Kampı’na yönelik vahşi saldırısını kınadıklarını belirtti.

En temel insani değerleri ve uluslararası hukuku hiçe sayan bu vahşi akının planlı bir katliam olduğunu kaydeden Çelik, “‘İsrail ordusuna kırmızı çizgi ilan etmiyoruz’ diyen devletler de bu katliamı teşvik etti. İsrail’in kendini savunma hakkından bahseden devletler, Gazze’de “Kadın ve çocukların yaşam hakkından bahsetmemek insanlık ayıbıdır. ‘Ateşkes teklif etmiyoruz’ diyerek İsrail’e daha fazla silah gönderenler katliam politikası izliyor.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu