Ekonomi

İstanbul’daki selin zararları belli oldu

Başakşehir’deki MASKO mobilya sitesi 13’üncü blokta bulunan mağazalarda su baskını nedeniyle büyük maddi hasar meydana geldi. Mağazalardaki birçok mobilya sel suları altında kaldı. Selin ardından başlayan temizlik çalışmaları bugün de devam ediyor. Çok sayıda iş makinesi ve belediye çalışanı, esnafla birlikte temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Bazı mağaza sahiplerinin selden etkilenmeyen eserleri taşıdığı görüldü. Sel sularından etkilenen bazı eserler su ile temizlenmektedir.

Aynı blokta bulunan 40 mağazanın selden çok ciddi şekilde etkilendiğini söyleyen MASKO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Keyifli, mağazaların kısa sürede onarılarak yeniden açılacağını ifade etti. Yaralarını sarmaya çalışan mağaza sahipleri, mağduriyetlerini dile getirerek aynı zamanda devletten de yardım beklediklerini belirtti. Bölgede elektrik kesintisi yaşandığını belirten site yetkilisi, temizlik çalışmalarının tamamlanmasının ardından elektriğin tekrar verileceğini belirtti.

“Kayıpların 700-800 milyon bandına çıkabileceğini düşünüyoruz”

Mehmet Memnun, “Hasar tespit çalışmaları yapılıyor ama ilk etapta bu caddede bulunan 40 mağazamızın hem dekorasyon hem de dekorasyon açısından 400-500 milyon lira civarında bir zarara uğradığı yönünde bir tahminimiz var. MASKO’nun kendi hasarı var. İstinat duvarları çöktü. 7- “Araçlarımızdan 8’i buradaki mağazalara girdi ve su baskınından etkilendi. Bu zararlar var. Tabii altyapı konusunda sıkıntılarımız var. Ancak zararın 700-800 milyona ulaşabileceğini düşünüyoruz” dedi.

kelkit-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu