Haber

Kayıp 3 kişiyi ararken sudan başka bir araç çıktı.

Diyarbakır’dan gelen ve tatilde Dersim’in Ovacık ilçesindeki ‘Munzur Gözeleri’ni görmek isteyen Mehmetcan Demiral (22), Baran Aslantaş (22) ve Azad Demiral’ın (21) içinde bulunduğu otomobil, Tunceli’nin 40’ında seyir halindeydi. -Ovacık karayolu 21 Nisan’da Aşağı Torunoba mevkiinde ‘ninci kilometrede kontrolden çıkarak yüksek debi ile Munzur Çayı’na uçtu. Araçta bulunan 3 kişi suda kayboldu.

1073 KİŞİ GRUP ARAMA

AFAD, UMKE, Diyarbakır, Bingöl, Urfa, Afyonkarahisar, Ankara, İstanbul, Van, Erzurum ve Adana’dan Jandarma Sualtı Arama Kurtarma (JAK) ekipleri, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK), Elazığ ve Ankara’dan 3 kişilik, Valilik koordinasyonunda. İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara, İstanbul, Mersin Büyükşehir ve Dersim Belediyesi, Munzur Arama Kurtarma (MUDAK), ANDA Arama Kurtarma Derneği, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Milli Eğitim Arama Kurtarma ve farklı kurumlar. 1 kişilik ekiple başlatılan arama çalışmaları 7. gününde de devam ediyor.

ÇAY’A UÇAN ARABA 20 MART’TA BULUNDU

60 kilometrelik alanda yapılan aramada; İlk gün aracın kaportası, tamponu ve jantı bulundu. Dün yapılan aramalarda gence ait olduğu düşünülen 1 ayakkabı bulunarak, onay için yetkililere teslim edildi. Öte yandan bu çalışmalar sırasında debisi azalan Pülümür Çayı’nın Ali Kaya Çeşmesi mevkiinde bir otomobil bulundu. Otomobilin, 20 Mart’ta Giresun’dan Elazığ’a giderken trafik kazasında hayatını kaybeden Yusuf ve Öykü Yılmaz çiftine ait olduğu belirlendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu