Haber

Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu Çankırı-Ankara etabı başladı

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu (SAMKON) iş birliğiyle düzenlenen Kurtuluş Yolu Bisiklet Turu’nun Çankırı-Ankara etabı başladı.

Turun son etabında sporcular Belediye Meydanı’nda kurulan başlangıç ​​çizgisinde yerlerini aldı.

Çankırı Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ve SAMKON Başkanı Hasan Kaya Aşcı’nın damalı bayrağı dalgalandırmasının ardından sporcular Kahramankazan’a doğru yola çıktı.

SAMKON Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya Aşcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çarşamba günü Samsun’dan başlayarak Bafra üzerinden Havza’ya ulaştıklarını söyledi.

Havza’da bir gece geçirdikten sonra perşembe günü Amasya’ya, ardından da Çorum’a geçtiklerini anlatan Aşcı, “Çorum’da güzel bir vedalaştık ve oradan da Çankırı’ya geldik. Bugün Çankırı’dan Kahramankazan’a gideceğiz. Kahramankazan’da 4 günlük 600 kilometrelik finişimizi tamamlamış olacağız.” söz konusu.

Kültürel değerleri gençlere aktarmanın yollarını aradıklarını belirten Aşcı, “Bugün Türkiye’de profesyonel bir şey yaptık ama gelecek yıl uluslararası bir profesyonel bisiklet türü yapmayı planlıyoruz. Hepimize hayırlı olsun.” dedi.

derinceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu