Haber

Mustafa Sarıgül: Savunma sanayinde Amerika’yı geçtik

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon’a geldi.

Sarıgül, taraflarla birlikte kente çok sayıda ziyarette bulundu.

Sarıgül, kent merkezindeki sebze pazarını gezdikten sonra Akçaabat ilçesinde Karadeniz bölgesi il başkanları ve örgüt üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Mustafa Sarıgül, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Bir siyasetçiyi kanunla yok edemezsiniz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde aday olamayacağı telaffuzlarına ilişkin konuşan Sarıgül, şunları söyledi:

“Bir siyasetçiyi kanunla yok edemezsiniz. Demokrasilerde siyasetçinin yolu sandıktan geçer. Sayın Cumhurbaşkanı adaylığını açıklayacak. Önünde başka adaylar da olacak. Milletimizin kararına herkes saygı duyacak. Seçimler demokratik bir ortamda yapılacaktır.Bir siyasetçiyi yasal yollardan engellemeye çalışmak doğru değildir.Demokrasilerde iktidar vardır.” Halkın gücüdür. Cumhurbaşkanının seçilip seçilmeyeceğini ancak milletimiz bilir.”

“Bir ayının derisi Amerika’dan bir dost değildir”

ABD’nin, İsveç’in NATO’da yer almaması halinde Türkiye’ye F-16 uçağı vermeme yönündeki tavrına övgüde bulunan Sarıgül, şu ifadeleri kullandı:

“Amerika Birleşik Devletleri F-16’larını alıp çalsın. Allah’a şükürler olsun ki Türk savunma sanayisi Amerika’ya ders verecek kadar güçleniyor. Ayı postu Amerika’dan dost olmaz. ekonomik milliyetçilik yapan bir siyasi parti.savunma sanayi türkiyenin son yıllarda attığı adımlar bizim için gurur kaynağı amerika ve pentagon türkiyeyi kıskanıyor çünkü savunma sanayinde abdyi geçtik,geçeriz Bu yüzden ‘iyi Amerika’ diyorlar.Nerede olay var anlayın altında Amerika var.ABD ve Pentagon Türkiye’yi kıskanacak, Türk savunma sanayii ABD’ye ders verecek devletler, Allah’ın izniyle.”

bozyazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu