Ekonomi

NFT pazarı toparlandı mı?

Eskimiş bitcoinçekirdek geliştirici Jeff GarzikBir zamanlar misli olmayan tokenlerin (NFT’ler) popülaritesini artıran yutturmacanın azaldığını söylüyor.

Web3 tabanlı eğlence şirketi NextCypher Productions’ın da kurucusu olan Garzik, Salı günü CoinDesk TV’nin First Mover programında şunları söyledi: “NFT pazarı temellenmeye başlıyor.”terimleri kullandı.

Geçen yılın hacimlerinden hala uzak olsa da, NFT pazarı toparlanıyor.

Merkezi olmayan uygulamalara (dApps) yönelik çevrimiçi mağaza DappRadar’ın raporuna göre, yılın ilk çeyreğinde işlem hacimleri yüzde 137 arttı. Mart ayında yaşadığı %15’lik düşüşe rağmen ekosistem ilk çeyrekte toplam 4,7 milyar dolara ulaştı.

Blur gibi yeni ve gelişmekte olan çevrimiçi pazarlar, ekosistemin ilk çeyreğinde genel ticaret hacminde önemli bir artışa yol açtı. Garzik, Blur gibi projelerin artan pazar rekabeti açısından “mükemmel” olduğunu söyledi. Bu sayede pazardaki diğer rakiplerin de gelişmesi ve daha uygun hale gelmesinin mümkün olduğunu söyledi.

Garzik, NFT çılgınlığının sona ermesiyle birlikte kullanıcıların artık gerçekten fayda ve etkileşim sağlayacak NFT’lere yöneldiğini belirterek, şunları ekledi:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu