Haber

PTT AŞ tarafından bu yıl 51’incisi düzenlenen Postacı Yürütme Yarışması’nın Türkiye Finali Balıkesir’de yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bankacılık, posta, lojistik, kargo ve e-ticaret gibi birçok departmanda müşterilerine hizmet veren PTT AŞ, bunların dışında spor alanlarında da yürüttüğü faaliyetlerle adından söz ettirmeye devam ediyor. hizmet şubeleri.

70 SPORCU DERECEYE GİRMEK İÇİN PARÇALANDI

Bu yıl 51.’si düzenlenen Postacı Yürüme Koşusu kapsamında ülkemizin 7 bölgesinde düzenlenen yarışlara bir PTT AŞ çalışanı katıldı. Bölge elemelerinde 366 işçi ter dökerken, elemelerde başarılı olan 70 işçi Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazandı. Balıkesir’de düzenlenen final müsabakasında erkeklerde ve kadınlarda dereceye giren sporcular belirlendi.

51. Postacı Yürüyüş Koşusu Türkiye Finali öncesi düzenlenen açılış etkinliklerine Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey katıldı. Türkiye Finali’nin Balıkesir’de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Gülten, Balıkesir’in kültürel değerleri ve eşsiz doğasıyla insanları büyülediğini vurguladı. Hakan Gülten konuşmasının devamında PTT’nin her zaman daha iyiyi hedeflediğini ve bu bilinçle çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizerek, PTT’nin pandemi, deprem gibi zor zamanlarda oynadığı role de değindi. Postacı Yürütme Yarışmasında yaptığı konuşmada PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, “PTT bünyesinde görev yapan distribütör arkadaşlarımız günde en az 15 km yol yapıyorlar. Distribütör arkadaşlarımızın bir günde kat ettikleri toplam mesafe 380 bin km’yi aşıyor ve bu mesafe Dünya ile Ay arasındaki mesafe kadar. Bu özverili çalışmalarla dünyanın her yerinden bize ulaşan her sevkiyatın vatandaşlarımıza ulaştırılmasını sağlıyoruz” dedi. sözlerini kullandı.

Nihai yarış sonucuna göre; Erkeklerde PTT Aksaray Genel Müdürlüğü’nden Kadir Çolak birinci, PTT İzmir Genel Müdürlüğü’nden Barış Çankır ve PTT Trabzon Genel Müdürlüğü’nden Kadir Öztürk üçüncü oldu. Kadınlarda ise PTT İzmir Genel Müdürlüğü’nden Gülşen Çerçi birinci, PTT AŞ Genel Müdürlüğü’nden Nermin Arslanoğlu ikinci, Gülay Kalıç üçüncü oldu.

 

PTT AŞ GENEL MÜDÜRÜ HAKAN GÜLTEN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, 51. Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finali Ödül Töreni kapsamında da bir konuşma yaptı. PTT AŞ’nin spora verdiği desteğe vurgu yapan Hakan Gülten, “1981 yılından bu yana katıldığımız Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışması spora verdiğimiz değerin örneklerinden sadece bir tanesidir. Bu vesileyle bugün düzenlenen 2023 Postacı Yürüme Yarışması Türkiye Finali’nde dereceye giren sporcularımızı bir kez daha tebrik eder, tüm arkadaşlarımızın birebir mücadele edeceklerine yürekten inandığımı belirtmek isterim. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüşü Yarışması’nda ülkemizi ve Şirketimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz.

 

ÜLKEMİZ BALKAN ÜLKELERİ USTA YÜRÜME YARIŞMASINDA TEMSİL EDİLECEK

 

7 ülkeden 50 sporcunun yarışacağı ve ülkemizi temsil edeceği Balkan Ülkeleri Postacı Yürüme Yarışı’na final yarışında dereceye giren 8 sporcumuz katılacak.

ÖDÜL TÖRENİNİN ARDINDAN BALIKESİR’DE YENİ KONSEPT İŞYERİ AÇILDI

YYürüyüş yarışması ve ödül töreni programlarının ardından Balıkesir PTT Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan yeni iş yerinin açılışı yapıldı.

PTT’nin teknolojik dönüşüm ataklarına vurgu yapan PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, Balıkesir’de açılan yeni konsept iş yeri için şu ifadeleri kullandı:

“182 yıldır verdiğimiz birçok hizmetle vatandaşımızın yanında olduk. Bugün Balıkesir’de hizmetlerimize değer katacağına inandığımız yeni iş yerimizin açılışını yapıyoruz. 1840 yılından bu yana Teşkilat olarak yurdumuzun her yerine bağış yapmaktayız. Bağlantı teknolojilerinin birçoğunu da ülkemize kazandırdık. İlk telgrafın, ilk telefon hizmetinin, ilk internetin, ilk uydunun ve ilk radyo yayınının yapılmasında teşkilatımızın önemli rolü olmuştur.

İş yeri ağımızın vatandaşlarımıza ulaşması ve çağın kurallarına uygun hizmet vermesi çok değerli. Yeni konsept iş yerimizde hem posta tarafını hem de banka tarafındaki gişeleri kısacası iş yerimizi tamamen yeniledik. Yeni konsept iş yerlerimizi birçok ilimizde yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Yatırım planlarımız kapsamında bu dönüşümleri gerçekleştireceğiz. 4.000’i aşkın işyerimizle her zaman vatandaşımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. “

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu