Haber

Sedat Peker’in Haberi Varmış: ‘Bilgi Türkiye’den Geldi’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberindeki heyet ile birlikte Sedat Peker’in de bulunduğu BAE’ye gitmiş ve Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Al Nahyan ile görüşmüştü. Peker’in, ziyaretten haberi olduğu sav edildi.

‘Ben zebaniyi gülerek karşılarım’

TELE 1’de yayınlanan ‘Açıkça’ programının sunucusu gazeteci Gökmen Karadağ, Süleyman Soylu’nun BAE ziyareti ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

Soylu’nun yanındaki heyette Emniyet Organize Cürümlerle Daire Lideri Resul Koloğlu’nun da yer almasının dikkat cazip olduğunu söyleyen Karadağ, “Çünkü Peker’in hakkındaki davalar ve iade dosyasına eklenecek yeni soruşturma planları hakkında BAE’ye bir brifing verme amaçlı olduğu yönündeki tezi destekliyor” dedi.

Karadağ, Soylu’nun ziyaretiyle ilgili olarak Peker cephesinden görüştüğü bireylerin kendisine Peker’e atfen “Ben zebaniyi gülerek karşılarım. Cezaevinden çekinmem” kelamının hatırlatıldığını söyledi.

Avukatı da açıklamada bulundu

Ziyaretten Peker’in nasıl haberdar olduğuna ilişkin Peker’in avukatı Ersan Barkın da bir açıklama yaptı. 

Yayına bağlanan Barkın BAE istihbaratından Peker’e rastgele bir kişi görüşmeye dair bilgi vermediğini belirterek ‘Ziyaretin bilgisi Peker’e Türkiye’den geldi‘ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu