Haber

Adana’da aracında uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 18 yıl 9 ay hapis

Adana’da aracında uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık, 18 yıl 9 ay mahpus ve 37 bin 500 lira isimli para cezasına çarptırıldı.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık B.Ç. cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, temel hakkındaki mütalaasında, sanığın polis gruplarınca merkez Seyhan ilçesi Barbaros Mahallesi’nde, otomobilinde gece saatlerinde banknot içine sarılı uyuşturucu satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı ve sanığın benzer suçlardan sabıkalı olması da dikkate alınarak B.Ç’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” kabahatinden cezalandırılmasını ve mevcut halinin devamına karar verilmesini istedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen B.Ç, “Kimseye uyuşturucu satmadım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” hatasından 18 yıl 9 ay mahpus ve 37 bin 500 lira isimli para cezasına çarptırdığı B.Ç’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu