Ekonomi

BoE Para Politikası Kurulu üyesinden enflasyon çıkışı

İngiltere Merkez Bankası (BoE) Para Politikası Komitesi üyesi Swati Dhingra Salı günü yaptığı açıklamada, İngiltere Merkez Bankası’nın mevcut faiz artırım serisinin hissedilmesinin önceki sıkılaştırma döngülerine göre daha uzun sürebileceğini ve enflasyon üzerinde çok sınırlı bir etkisinin olabileceğini söyledi. kısa vadeli.

Manchester Metropolitan Üniversitesi’nde konuşan Dhingra, ekonominin enflasyon şoklarına nasıl tepki verdiğini tam olarak anlamak için fiyat değişikliklerini ve şirket kârlarını daha fazla ölçme ihtiyacına odaklandı.

Dhingra, “Para politikası transferindeki gecikmeler, yakın gelecekte enflasyonu etkilemek için yapabileceğimiz çok az şey olduğunu gösteriyor” dedi. Politika aktarımının önceki döngülerden daha yavaş olacağından şüphelenmek için nedenler var” dedi.

BoE’nin enflasyonu yüzde 2 hedefine döndürme konusunda kararlı olduğunu belirten Dhingra, “Hayata mal olan kriz henüz bitmedi. Düşük ve istikrarlı enflasyon, para politikasının makroekonomik sonuçlara ve refaha yapabileceği en uygun katkıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu