İş

Döşemealtı Belediyesi Kariyer Ofisi İstihdam Sağlamaya Devam Ediyor

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in ilçedeki işsizlik oranını düşürmek amacıyla kurduğu Meslek Bürosu istihdam sağlamaya devam ediyor.

Nar Masa bünyesinde kurulan İş-Kur birimi, iş arayanlarla patronları buluşturmak amacıyla düzenlediği iş günleri ile onlarca kişinin iş bulmasına yardımcı oluyor. Yılbaşından bu yana bölgede faaliyet gösteren işyerlerinde 183 kişiye istihdam sağlayan Döşemealtı Belediyesi Meslek Bürosu, belediye sosyal medya sayfalarında günlük olarak iş ilanları yayınlıyor.

1 Ocak 2023 tarihi itibariyle Nar Masa İş-Kur bürosuna başvuran toplam 434 kişi (214 kadın, 220 erkek) çalışmak istedikleri şartlara yönlendirildi. 434 kişiden 183’ü işe başlayıp çalışma hayatına atılırken, belediye ile ilgili internet ve sosyal medya sayfalarında yapılan duyurulara başvuran onlarca kişi de istihdam edildi. Özellikle ilçede Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmalar ile meslek günleri düzenleyen İş-Kur ekipleri, toplu ve birebir görüşmeler yaparak istihdama büyük katkı sağlıyor.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ciddi ekonomik sıkıntıların yaşandığına değinerek, “Göreve gelir gelmez en büyük sorun olan işsizliğin önüne geçmek için meslek ofisi oluşturduk. Hem iş arayanlar hem de patronlar buraya başvuruyor. Gruplarımız, firmaların insan kaynakları ile koordineli bir şekilde çalışmakta ve aranan kriterleri karşılamaktadır: “Belediye çatısı altında çalışan ile patronu buluşturarak istihdama katkı sağlamaktadır. Günlük olarak iş ilanları yayınlayarak duyurular yapıyor, bölgemizin kalkınması ve insanımızın iş hayatına katılımı için çalışıyoruz” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu