Yaşam

İftar menüleri 2024: 22. Gün İftar Menüsü

Ramazan ayının 22. gün iftar menüsü ile iftar sofralarında yavaş yavaş sona doğru geliyoruz. Geride kaldı son 8 gün. Koskoca bir ay göz açıp kapayana kadar geçti neredeyse.

22. gün iftar menüsünde bugün iç ısıtan lezzetli ve iştah açan bir çorba ile başlangıç yapıp Arnavut ciğeri ve en iyi eşlikçisi olan soğan salatasıyla devam edeceğiz.  Ve son olarak da çikolataya doyacağınız bir tatlı ile kapanışı yapacağız.

O zaman çok uzatmadan mutfağa geçip kolları sıvayalım!

22. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Sarımsaklı un çorbası,
  • Arnavut ciğeri,
  • Soğan salatası,
  • Sufle

SARIMSAKLI UN ÇORBASIRamazan ayının 22. Gün iftar menüsüne adından da rahatlıkla anlaşılacağı gibi sarımsak ve un ile yapılan oldukça pratik ve lezzetli iştah açan bir çorba ile başlangıç yapıyoruz.

Tam kıvamında: Sarımsaklı un çorbası tarifi

ARNAVUT CİĞERİArnavut ciğeri, adını savaş zamanın da ülkemizde kalan Arnavutların ucuz olması sebebiyle sürekli ciğer yemesinden alan bir Türk yemeğidir. İster tavuk ister dana isterseniz de kuzu ciğerinden yapabileceğiniz oldukça pratik ve lezzetli bir 22. gün iftar menüsü tarifidir.

Lokum gibi yumuşacık: Arnavut ciğeri tarifi

SOĞAN SALATASIBir et ya da ciğer yemeğinin yanına yakışacak en lezzetli meze şüphesiz sumaklı soğan salatasıdır. Özellikçe kebapçılarda bayılarak yediğimiz bu salata tarifini bir de evde deneyin.

Kebapçı usulü: Soğan salatası tarifi

SUFLEEnfes bir iftar yemeğinden sonra, bol çikolatalı bir sufle ve tavşankanı bir sizce de iyi gitmez mi? Üstelik bu tatlı sadece 7 dakikada hazırlanıyor.

Sadece 7 dakikada: Sufle tarifi 

Farklı bir menü alternatifi için:

Şimdiden afiyet olsun!

23. gün iftar menüsü için tıklayın;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu