Yaşam

Miniklerin ilk mezuniyet heyecanı

Nilüfer Belediyesi Burak Berk Anaokulu ve Çamlıca Anaokulu öğrencileri mezuniyet heyecanını yaşadı.

6 yaş grubu öğrenciler hayatlarındaki ilk mezuniyet sevincini törende keplerini havaya atarak aileleriyle birlikte kutladılar. Nilüfer Belediyesi bünyesindeki anaokullarında bir eğitim dönemi daha tamamlanırken, alt sınıflar bir üst sınıfa geçmenin, 6 yaş grubundaki çocuklar ise mezun olmanın heyecanını yaşadı.

Antrenman döneminin tamamlanması nedeniyle Altınşehir Gençlik Merkezi’nde tören düzenlendi. Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Sibel Özer’in de katıldığı törende, minik öğrenciler kadar aileleri de duygulandı. Törende konuşan Nilüfer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Özer, Nilüfer Belediyesi Burak Berk Anaokulu ve Çamlıca Anaokulunda kendine güvenen, yaratıcı, okumayı ve öğrenmeyi seven, her zaman merak eden ve sorgulayan çocuklar yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Özer, “Eğitim döneminde anaokullarımızda çocuklarımız için İngilizce, halk oyunları, jimnastik, satranç, kodlama ve resim atölyeleri gibi etkinlikler düzenleyerek onların çok yönlü gelişimlerine destek olduk” dedi.

Anaokulundan mezun olan öğrencileri tebrik eden Özer, “Bugün 6 yaş grubunu ilköğretime göndermenin heyecanını yaşıyoruz. Yollar açık olsun. Küçük yaş grubundaki öğrencilerimiz de bir üst sınıfa geçmişlerdir. Kendilerine yeni dönemde başarılar diliyorum. Ayrıca velilerimize, öğretmenlerimize ve kreş çalışanlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Törende öğrenciler yaş gruplarına göre farklı gösteriler sergilediler. Türkçe ve İngilizce müzikleri seslendiren minikler, izleyenlerden büyük alkış aldı. Tören sonunda 3., 4. ve 5. sınıflar karnelerini alırken, 6 yaşındaki öğrenciler de keplerini havaya atarak ilk mezuniyetlerini yaşadılar. Çocuklarının ilk mezuniyetine tanık olan aileler de törende duygusal anlar yaşadı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

guneyhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu