Haber

Sultangazi’de At Arabası Hırsızları İnşaatları Bastı

SULTANGAZİ’de atlı hırsızlar ilçedeki inşaatlara musallat oldu. Atlarına binip sokaklarda dolaşan hırsızlar, bir şantiyeden malzeme çalarken cep telefonuyla görüntülendi.

Sultangazi’de son günlerde inşaatlara musallat olan atlı arabalı 5 kadın, inşaatçıların korkulu rüyası oldu. Atlarına binip caddede dolaşan hırsızlar, sabah 06.00 sıralarında Malkoçoğlu Mahallesi’nde yapımı devam eden şantiyeye geldi. İnşaat alanına giren beş kadın, inşaat işinde kullanılan odunları arabaya yükledi. O anlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde çalınan inşaat malzemelerini at arabasına yükleyen kadınların rahatlığı dikkat çekti.

Aynı kadınlar, ertesi gün saat 05:45 sıralarında inşaat çalışmalarının devam ettiği 50. Yıl Mahallesi’ndeki sokağa gelerek bir süre dolaştı. İnşaatın gece bekçisi Neytullah Bakır sabah namazını kılmak için camiye giderken inşaata girmeye çalışan 5 kadın, onları izleyen mahalleliyi fark ederek atlı arabalara binerek olay yerinden uzaklaştı.

İnşaatın gece bekçisi Neytullah Bakır, “Sabah namaz kılmak için camiye gittim. Namazımı kıldım ve dışarı çıktım. Müteahhit beni aradı ve hırsızların şantiyeye gelip kereste çaldığını söyledi.” Mahalle sakinlerinden Muhittin Danış, “Sabah hırsızlar şantiyeye geliyor. Demiri çalmaya çalıştılar. Bir komşumuz cep telefonuyla alıp götürdü” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu